Feng-Shui-A-balance-of-elements

MEKÂNLARA SİNMİŞ NEGATİF ENERJİNİN TEMİZLİĞİ

 

Çevremizin ve evlerimizin de enerji temizliğine ihtiyacı vardır.

Tozların biriktiği köşelerde, olumlu olmayan enerjilerde birikir. Yatak kanepe gibi altlarına kolayca ulaşılamayan yerlerde durağan enerjiler toplanır. Odalarda yapılan tartışma ve kırıcı hatta şiddetin titreşimi gidip duvarlara, mobilyalara yapışır, daha doğrusu her şey çevresinde olup biteni bir cd kaydı gibi kaydeder hem de yüzyıllarda kalacak şekilde.

Hani eski büyükler der ya ‘’şunun bir dili olsa da konuşsa’’ diye… Zaten büyük anneler babalar bazı bilgilerin kırıntılarını hatırlıyordu! Bugün “batıl” dediğimiz her olgu irdelendiğinde çok altlarından “kozmik bilgilerin” olağan kabul edildiği dönemlerin masalımsı mirası, biraz özünden kaybetmiş olsa da atalar boyunca özellikle de Türklerin Şamanik geçmişidir.

Ne işe yaradığını tam olarak bilemediğimiz birçok şey artık unutulmuş enerji biliminin izleridir. Şöyle bir çevrenize bakın, şimdi bulunduğunuz odada daha önce kimler yaşadı? Neler yaptılar? Eşyalar yeni mi? Nerden geldiler? Hele antikalar? Başucunuzda elektrik kabloları ve prizler var mı? Bunların enerji alanlarımıza büyük etkisi vardır.

Evimiz, iş yerimiz veya enerjisini temizlemek istediğimiz mekânda adaçayı tütsüsü ile başlamak en iyisidir. Adaçayı titreşimi çok yüksek bir bitkidir. Fesleğen, kekik, okaliptüs, nane gibi şifacılıkta kullanılır. Yüksek titreşimi nedeniyle bulunduğu yerdeki düşük titreşimi uzaklaştırır. Adaçayı yapraklarını ateşe dayanıklı bir kapta yakın, biraz zor yanar ancak alev alması gerekmez.

Alev aldıktan sonra söndürün ve tütmeye başladıktan sonra evinizde isterseniz uygunsa iş yerinizde de yapabilirsiniz. Özellikle ilk taşınılan yerde yapılması tavsiyedir, daha önce orda yaşanmış, etrafta kalmış olumlu olmayan enerjilerin temizlenmesi için. Tozların biriktiği yerler pusulanız olsun; odaların köşeleri, yatakların altı ve hatta dolapların içi.

Ametist her evde bulunması faydalı, olumlu olmayan enerjileri toplayan bir taştır. Ancak birçok kişi taşları temizlemeyi unutmaktadır. Hiçbir taşı temizlemeden üzerinizde taşımayın evinizde bulundurmayın. Ametist olumlu olmayan enerjileri toplar, toplar ve doygunluk noktasına gelince bu enerjisi yaymaya başlar ve taşlar hasta edici olabilirler.

Bir taşı satın aldığınızda içinde kaya tuzu katılmış su bulunan bir kapla taşıyın, tuzlu su onu temizler ve izole eder. Taşlar için en garantili temizlik onları 24 saat toprağa gömmektir, toprak altında kalan taş üstündeki enerjiyi boşaltır. Toprak bulamadığınız bir yerde ise taş o kadar süre kaya tuzlu suda kalsın ve daha sonra adaçayı ile tütsüleyin. Olumlu olmayan enerjileri toplamak için küçük bir kap içinde tuz da işe yarar.

Yatak başucu veya yatağın altındaki bir kap tuz, hareket etmeden uzun süre kaldığımız yatağımızda, üzerimizdeki ve çevremizdeki olumlu olmayan enerjiyi emer, tabi yine sıkça değiştirilmek şartıyla. Söz yataklardan açılmışken, yatakların altının boş, Chi enerjisinin serbestçe akabileceği şekilde olması gerekir.

Yatak altına doldurulmuş eşyalar, özellikle eski eşyalar bütün gece yayın yaparlar, savunmasız uykudaki vücudun enerji alanı sürekli bu enerjilerle boğuşur, ertesi gün bize gerekli olan depolanacak enerji yatakla savaşmak için harcanır. Yatak ne kadar hafif ve sade ise bizde o kadar rahat uyuruz. Enerjisi arındırılmamış antika yataklar geçmişle bir tangodur, hem de başkalarının hayatı… Düşük titreşimler olumlu olmayandır; korku, endişe, kin, nefret… bunlar bizim insani düşük titreşimlerimizdir. Diğer düşük titreşimlere manyetik alan oluşturur.

Yüksek titreşim dinginlik, hoşgörü ve neşedir, diğer yüksek titreşimleri barındırır. Mekânda su ile yapılan temizliğe sirke karıştırmak, yine büyük annelerden eski bir gelenek, faydalı bir arındırmadır. Evdeki kuru çiçekleri, artık yaşam enerjisi taşımadıkları, ölü bir enerji taşıdıkları için atmak gerektiğini biliyoruz. Ölü olan her şey durağan bir enerjiyle çevrilidir.

Evde, ofiste kullanılmayan ve ne zaman kullanacağımızı bilmediğimiz her şey durağan enerji tutar. Atabilir veya başkasına verebilirsiniz. Ne kadar az eşya o kadar az kafa karışıklığı. Gazeteler, birikmiş dergiler, fi tarihinden kalmış işe yaramaz her çer çöp atın gitsin…

Zihnimizdeki ağırlıkta onlarla birlikte gitsin. Henüz enerjilerini ölçemediğiniz objeler, majik kitap ve garip bilinmeyen konularla ilgili malzemeleri evinize sokmayın… Evinizde tartışma yapmayın, şiddet içeren filmleri seyretmeyin, olan biten, söylenen her şeyin enerjisinin evinize kaydolduğunu unutmayın.

Mum ışığını hiç unutmayın. Mum ışığı sadece romantik bir ışık değil, enerji temizleyen hoş bir ışıktır. Evinizde her akşam havalandırmaya dikkat ederek bir mum yakabilirsiniz

Vücudumuzdaki enerji merkezlerimizi (Çakraları) dengede tutmanın basit yolları

KÖK ÇAKRA (Kabullenme, dünyaya bağlılık)

 1. Çekmecelerini düzenle.
 2. Evini temizle.
 3. Sıcak su torbasıyla uyu.
 4. Rengârenk, neşeli cıvıl cıvıl çoraplar giy.
 5. Yumuşak ayakkabılar giy.
 6. Eve girmeden ayakkabılarını çıkar……

SAKRAL ÇAKRA (İlişkiler, üretme)

 1. Romantik bir film izle.
 2. Duygusal müzikler dinle.
 3. Yemekte yalnız isen kendin için en güzel sofrayı kur.
 4. Çok güzel bir fotoğraf çektir.
 5. Günde bir parça Çikolata ye! …..

SOLAR PLEKSUS (Kararlılık)

 1. Kendine bir görev çizelgesi yap.
 2. En sevdiğin kalemle kendini anlatan bir yazı yaz.
 3. Yatak odana kilit koy ve kendi alanını oluştur.
 4. “Hayır” demeyi öğren.
 5. Ajanda edin ve onu kullanmayı öğren.
 6. Sabahtan günlük hedeflerini yaz ve akşam eve döndüğünde o hedeflerden yaptıklarını ve onun dışında yaptıklarını yaz ……

KALP ÇAKRASI (Birliğe uyanış)

 1. Şiir oku.
 2. Sevdiğin birinin elini tut.
 3. Herhangi bir arkadaşını / kişiyi kucakla.
 4. Aşk filmleri seyret.
 5. Salata ve taze yeşil sebzeler ye.
 6. Üzerinde yeşil rengi taşı
 7. Senin hayatında sana veya hayatına pozitif etki yapan birine mektup yaz…..

BOĞAZ ÇAKRASI (Kendini ifade)

 1. Teşekkür mektupları yaz.
 2. Konuşmadan önce nefesini dinle.
 3. Konuşmadan önce nefes al.
 4. Boynunu saracak şekilde Gök Mavisi renginde şal, kolye, kravat… kullan.
 5. Sıcak bitkisel çaylar iç.
 6. Söylemek istediklerini konuşmadan önce planla.

ÜÇÜNCÜ GÖZ (Sezgi, 5 duyu ötesi)

 1. Aynaya seni iyi hissettirecek bir not yaz
 2. Kendine çiçek al
 3. Hafıza ve akıl oyunları oyna
 4. Gün içinde gördüğün 3 güzel şeyi not al ….

TEPE ÇAKRASI (Aydınlanma, sınırsızlık)

 1. Mozart veya Gregorian dinle
 2. Yataktan kalkmadan meditasyon yap
 3. Her gün şükret
 4. Geçmiş hayatınla ilgili bir hikaye yaz …..

Alıntı

 

Hakkında Çiğdem Sarıgül

1969 yılında Almanya' da doğdum. 1996 senesinden beri Antalya' da özel bir hava yolu şirketinde çalışıyorum. Kendimi bildim bileli bu evrendeki gerçek rolümüzü, gerçekten nereden geldiğimizi, nereye gideceğimizi araştırmaya çalışıyorum. : )

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

x

Check Also

1_150424162942

İNSAN TANIMA SANATI: ENNEAGRAM NEDİR?

  Yüzlerce yıl önce, sufi bilgeliğinin bir parçası olarak ortaya çıkan enneagramı; kısaca insanın ...